Konferencja MUZEALNA eduAKCJA WARSZAWY

5 października Muzeum Narodowe w Warszawie, Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprosiły nauczycieli wszystkich poziomów nauczania, edukatorów muzealnych oraz instytucje kultury do udziału w drugiej edycji konferencji pt. „MUZEALNA EDUakcja WARSZAWY”, która była zorganizowana w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Wielu nauczycieli docenia wartość edukacji muzealnej w procesie kształcenia. Biorą udział w projektach realizowanych z instytucjami kultury w zakresie sztuk wizualnych, dając uczniom okazję do pogłębiania wiedzy i kreatywności.

Jest nam szczególnie miło poinformować, że jedną z prelegentek była pani Katarzyna Szlaska - nasza nauczycielka plastyki, która zaprezentowała swój autorski projekt:

"Moje miasto w technikach plastycznych".

Projekt zrealizowany we współpracy z Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe. Jego celem było rozwijanie zainteresowań dzieci malarstwem, rzeźbą i architekturą, jak również kształcenie umiejętności oraz wyrównywanie szans dostępu do dóbr kultury. Istotne było ponadto uświadomienie dzieciom, że obcowanie ze sztuką może być narzędziem do postrzegania i poznawania świata.

Informacja zaczerpnięta z witryny Muzeum Narodowego w Warszawie :)

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji