Alternatywne lekcje WF

11 października klasy 6a i 8b brały udział w Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF /Interaktywny świat sportu na lekcjach WFu z Moniką Pyrek - polską lekkoatletką specjalizującą się w skoku o tyczce, olimpijką, medalistką Mistrzostw Świata. Było dziesięć stanowisk, na których można było sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje w różnych dziedzinach sportu:

Koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy.

• Piłka nożna z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki.

• Rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu.

• Rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości.

• Stanowisko VR z aplikacjami zmagań sportowych w systemie Wirtualnej Rzeczywistości.

• Bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu.

• Test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza.

• Przeciąganie liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

• Testy możliwości motorycznych i psychomotorycznych z wykorzystaniem stanowisk interaktywnych

Gościem specjalnym był Paweł Korzeniowski - pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski oraz Europy.

Wszystkim bardzo podobała się taka lekcja, szkoda, że można w niej uczestniczyć tylko raz w roku...

Monika Markiewicz