Nasi wolonariusze na 31 Warszawskim Biegu Niepodległości

Dzień 11 listopada 2019 roku, liczna grupa wolontariuszy 60tki spędziła bardzo pracowicie. Wzorem ubiegłego roku nasi uczniowie zabezpieczali Warszawski Bieg Niepodległości.

Był to ostatni w tym roku i zarazem największy bieg Warszawskiej Triady Biegowej - cyklu biegów patriotycznych, do którego wchodzą także Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Po raz już 31 w Dniu Niepodległości kilkanaście tysięcy biegaczy, dokładnie o godzinie 11.11 wybiegło na ulice Warszawy, aby w ten sposób uczcić narodowe święto wszystkich Polaków. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach – koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższą  żywą flagę Polski (https://aktywnawarszawa.waw.pl)

Nasi uczniowie w pełnej gotowości, o godzinie 06.15 stawili się pod szkołą i pod kierunkiem pani Ani Dębińskiej-Żytkiewicz oraz pani Aliny Ślaskiej i pana Rafała Florianowicza wyruszyli do Westfield Arkadia. Po dotarciu na wyznaczone miejsce zajęli się obsługą szatni oraz depozytów i na brak zajęcia naprawdę narzekać nie mogli.

Bardzo miłym akcentem w pracy było spotkanie z wychowawczynią klasy 8 a, panią Agnieszką Piskorską. Nasza pani od informatyki jest doświadczoną maratonką, która wystartowała w biegu z numerem 20143 i w doskonałym czasie pokonała dystans 10 kilometrów.

Po zakończonej akcji, trochę zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wykonanego zadania, 60tkowi wolontariusze komunikacją miejską wrócili na Grochów.

P.S. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Kingi Zych, która cały czas towarzyszyła naszej grupie oraz fotograficznie udokumentowała to wydarzenie.

Anna Oleszczuk