Ach, co to był za bal...

3 czerwca, w 60-tce mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Rodzice klas ósmych zorganizowali dla swoich dzieci pożegnalny bal. A był to bal wspaniały. Perfekcyjnie przygotowany, rozpoczęty wykonaniem nie jednego, ale dwóch polonezów. Pierwszy zatańczyli ósmoklasiści, a do drugiego spontanicznie zaprosił wszystkich obecnych na sali pan dyrektor Marek Nowotka, który osobiście go poprowadził. Okazało się, że wszyscy i starsi i młodsi umieją zatańczyć tradycyjny polski taniec narodowy. Następnym punktem programu była Oskarowa Gala, podczas której uczniowie wręczyli swoim nauczycielom statuetki Najlepszego Wychowawcy, a Ci odwdzięczyli się tym samym i wręczyli Oskary swoim wychowankom. Po chwili dla fotoreporterów, uczniów i nauczycieli zaproszono na poczęstunek. A później młodzież ruszyła w tan. Do ciszy nocnej na parkiecie sali gimnastycznej trwało taneczne szaleństwo. Nikogo specjalnie nie trzeba było zapraszać na parkiet. A głównym wodzirejem był nasz niezwykle pozytywnie „zakręcony”, „szalony” pan Krzysztof Mazur, który nawet na chwilę nie zszedł z parkietu. Nikt z obecnych nie był w stanie bezczynnie stać lub siedzieć, bo taneczna atmosfera po prostu udzieliła się wszystkim. Wybraliśmy też dwie pary mistrzów – Króla i Królową Balu. Spośród uczniów - Oliwię Zawadzką i Filipa Jadczyka z klasy 8b, a spośród nauczycieli panią Katarzynę Wiśniewską i oczywiście pana Krzysztofa Mazura. W międzyczasie każdy, kto miał ochotę mógł się sfotografować w zorganizowanej przez panią Agnieszkę Piskorską foto budce. O godzinie 22.00 z żalem zakończyliśmy zabawę.

Bez dwóch zdań, Bal Ósmoklasistów 2022 był absolutnie wspaniałym wydarzeniem. Jego sukces ma kilku autorów, do których kierujemy serdeczne podziękowania. Przede wszystkim dziękujemy rodzicom, no ale także uczniom i wychowawcom, pani Marcie Miłoń oraz DJ - Jankowi Stempowskiemu, naszemu absolwentowi, którzy z entuzjazmem zaangażowali się w przygotowania. Dzięki Ich pomysłowości i determinacji bardzo długo będziemy mieli co wspominać.

Jeszcze raz: BRAWO WY!!!

Anna Oleszczuk

P.S. Ciag dalszy zdjęć nastąpi :)