Warsztaty ceramiczne klas pierwszych

W dniu 7 czerwca została zorganizowana wycieczka autokarowa dla klas pierwszych do Centrum Ceramiki Łoś. Wyjazd spod szkoły odbył się punktualnie o godzinie 8:00 (po bezpiecznym zajęciu przez dzieci miejsc i zapięciu pasów). Do celu dotarliśmy bez problemów, zgodnie z planem, gdzie zostaliśmy powitani przez p. Magdę Szulborską, która to podzieliła dzieci na dwie grupy i zaprosiła na śniadanie. Po krótkiej przerwie dzieci z klasy 1b rozpoczęły zajęcia pod wiatą na świeżym powietrzu - malowanie figurek gipsowych według własnego pomysłu. W tym czasie klasa 1a udała się do pracowni ceramicznej, gdzie dzieci poznały etapy powstawania figurek gipsowych. Po krótkiej prezentacji dzieci przeszły do sali, gdzie lepiły z gliny swoje prace.

Po wykonanym zadaniu był czas na relaks na placu zabaw, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

Następnym etapem naszej imprezy było ognisko i pieczenie kiełbasek. Po ty pożywnym posiłku nastąpiła zamiana miejsc pracy. Po zakończeniu działalności plastycznej obie klasy spotkały się ponownie  na podwieczorku przygotowanym przez p. Magdę – domowe ciasto drożdżowe. Następnie był czas na wspólną zabawę.

Renata Zielińska