„Otrzęsiny Świetliczaków klas pierwszych”

17 października 2022 roku nasza świetlica szkolna w Szkole Podstawowej nr 60 im. Powstania Listopadowego przemieniła się w bajkową świetlicę.

Pani kierownik świetlicy Joanna Rozbiewska (nasza królowa) i wychowawczynie świetlicy Joanna Kacprzak i Anna Modzelewska (nasze czarodziejki) zorganizowały „Otrzęsiny pierwszaków” czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych dzieci do grona wychowanków świetlicy.

Próba szybkości i zwinności (rozwój sprawności fizycznej), próba mądrości (umiejętność współpracy w grupie), próba zdolności czarodziejskich (rozwój wyobraźni) zadecydowały, między innymi, o przyjęciu uczniów klas pierwszych do grona „Świetliczaków 60”.

Po wielu emocjach usłyszeliśmy słowa przysięgi: „Ja dziecię z bajkowej świetlicy przysięgam być koleżeńskim w stosunku do wszystkich dzieci z naszej świetlicy, bez grymaszenia uczestniczyć w zabawach i zajęciach prowadzonych przez wychowawcę, dbać o zabawki          i wyposażenie świetlicy, nie bić się, nie używać brzydkich słów i przezwisk.”

Na koniec dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami, które przygotowały w świetlicy uczennice i uczniowie klas drugich z wychowawczynią Katarzyną Grodzką.

Joanna Kacprzak i Anna Modzelewska