Świetlicowe Andrzejki 2022 w klasach pierwszych

Podgląd

We wtorek 29.11.2022 r., dzieci klas pierwszych wzięły udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Gościem spotkania i prowadzącą była pani etnograf z Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Dzieci poznały ciekawe informacje na temat zwyczajów andrzejkowych, potem uczestniczyły w różnorodnych zabawach i wróżbach: lanie wosku przez klucz, łowienie rybek spełniających życzenia, losowanie miseczki z wróżbą, karteczek z wróżbą, pływające skorupki orzecha włoskiego i wiele innych. Na koniec dzieci poznały przykłady wróżby z użyciem składanki origami „piekło-niebo” i zrobiły swoją wersję wróżby. To było bardzo ciekawe i wesołe spotkanie z polskimi zwyczajami.
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie świetlicowych spotkań andrzejkowych.
W imieniu nauczycieli świetlicy
Katarzyna Grodzka