Chór 2015/2016

CZERWIEC 2016

"Warszawa w Piosence"

Jakiś miesiąc temu organizatorzy Konkursu pt. "Warszawa w Piosence" zaprosili dwie wokalistki Szkolnego Chóru 60tki na Koncert Laureatów. Zgodnie z planem wyruszyłyśmy dziś na Drewnianą 8 do Zespołu Szkół Nr 69, aby poznać werdykt jury. Jakże ciepło na sercu zrobiło się nam, gdy usłyszałyśmy, że spośród 90 rywalizujących ze sobą młodych piosenkarek i piosenkarzy Kinga Piotrowska i Justyna Karaś zdobyły nagrody. Kinga wyśpiewała III miejsce piosenką "Pójdę na Stare Miasto", a Justynka wyróżnienie piosenką "Sen o Warszawie. Tak więc jak widać ten rok szkolny kończy się dla nas szczęśliwie (mieliśmy sukcesy w innych konkursach). A dla  naszych szóstoklasistek uzyskane wyróżnienia są świetnym ukoronowaniem ich trzyletniej pracy w szkolnym chórze.

GRATULACJE!!!

Justynko, Kingo - wielkie dzięki, będzie mi Was baaardzo brakowało :(

Uśmiech

KWIECIEŃ 2016

Śpiewamy, bo lubimy....

Chyba już ostatni raz w tym roku szkolnym Chór 60tki reprezentował  naszą szkołę w Dzielnicy. Ponownie zaproszono nas na Konkurs Piosenek Żołnierskich i Patriotycznych organizowany przez Klub Magia przy ul. Al.St.Zjednoczonych.

Godzina 16 - 19 w pierwszy dzień długiego weekendu nie była specjalnie  sprzyjająca dobrej frekwencji. Tym bardziej jestem dumna z "dzielnej 11", która to bez mrugnięcia okiem podjęła wyzwanie. Stanęliśmy w jednym szeregu z doświadczonymi stażem i wiekiem śpiewakami i zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Byliśmy jednym z trzech zespołów, które wyróżniono.

Jeszcze raz dziękuję moim uczniom za wspólną "muzyczną wyprawę". Życzę wspaniałej Majówki :).

Anna Oleszczuk

P.S. Dziekuję tacie Mateusza -  panu Grzegorzowi Fidurze za obecność i wsparcie.

Talenty są wśród nas...:)

Stało się już tradycją, że wczesną wiosną każdego roku Dzielnicowe Centrum Promocji Kultury Pragi Południe zaprasza przedstawicieli szkół, ognisk do wzięcia udziału w festiwalu "Rozwiń Talent". 60tka wystartowała w konkursach plastycznym i fotograficznym, w których tematem przewodnim  było „100-lecie przyłączenia Grochowa, Saskiej Kępy oraz Gocławia do Warszawy”.

Wokaliści mieli repertuarową "wolną rękę". Na scenie obok doskonałej konkurecji pojawił się w mocno okrojonym składzie Chór 60 (każdy mógł wystapić tylko raz, więc soliści "wypadli" z grupy). Justyna Karaś z 6a zaśpiewała anglojęzyczną piosenkę pt."When I’m Gone". Dziesięć towarzyszących jej koleżanek ubarwiło występ rytmicznym akompaniamentem na kubkach. Jagoda Bełżek z 5a, swym silnym o pięknej barwie głosem przedstawiła nikomu nieznaną piosenkę pt. "Jeszcze nie widziałam". Spodobało się to jury, które i jednej i drugiej wokalistce przyznało wyróżnienia.  Solo bardzo ładnie zaśpiewała też Oliwia Matablewska z 4b. Ale prawdziwym odkryciem stała się Oliwka Szuba z klasy Id - nasz nowy słowiczek. Najmłodsza chórzystka zadebiutowała na scenie CPK z prawdziwym przytupem. Świetnym wykonanaiem piosenki pt. "Fryzjer i lew" wywalczyła II miejsce.

Baaaardzo dziękujemy wszystkim 60tkowym talentom. Życzymy "rozwinięcia skrzydeł i podejmowania kolejnych wyzwań.

Nagrodzonym gratulujemy i mocno zaciskamy kciuki za dalsze sukcesy.

Uśmiech

LISTOPAD 2015

9 listopada w czteroosobowym składzie reprezentowałyśmy 60tkę w Dzielnicowym Konkursie "Zakazane piosenki", po raz ósmy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 279. Na scenie wystąpiły Justyna Karaś, Kinga Piotrowska, Basia Kowalczyk i Jagoda Bełżek. I właśnie śpiew Jagody znalazł uznanie w oczach jury, które przyznało naszej solistce III miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

Bardzo dziekuję wszystkim chórzystom za zaangażowanie w przygotowanie do występów, a solistkom za wspaniałe pozaszkolne  występy